آموزش تکنولوژی‌های جدید پیش از چاپ در نمایشگاه IFPEX

چگونگی استفاده از تکنولوژی‌های جدید و بهبود عملکرد کار در واحدهای پیش از چاپ در کارگاه آموزشی IFPEX آموزش داده می‌شود.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، شاهین آریان‌فرد، مدرس کارگاه «ساختار طراحی بسته‌بندی» که پنجشنبه، 22 دی‌ماه در سومین روز نمایشگاه از ساعت ۱۶ تا ۱۷ برگزار می‌شود، با اشاره به ضرورت و اهداف برگزاری این کارگاه توضیح داد: با توجه به تغییرات مهمی که در صنعت چاپ بوجود آمد و نشر که مادر این صنعت بود از این ورطه رخت بر بست صنعت چاپ بیشتر در و بیشتر در خدمت بسته‌بندی درآمد.

وی افزود: بعد از این بود که مراحل تولید گسترش یافت و با پا نهادن خدمات جدید و تلفیق تکنولوژی مختلف در کنار هم لزوم برپایی یک ساختار منسجم قبل از انجام پروژه را پررنگ‌تر کرد.

آریان‌فرد با بیان اینکه مفاهیمی که این سال‌ها بیشتر به گوش آشنا می‌آید کلماتی همچون مهندسی محصول و مدیریت رنگ و پیش از چاپ و سایر مواردی اینچنینی است، عنوان کرد: در کنار آن تحول گسترده نرم‌افزارهای مربوطه و بسط و گسترش آن در واحدهای چاپی، مساله‌ای انکار نشدنی و لازم برای مدیران این حوزه است.

وی تاکید کرد: با همین استدلال سعی خواهیم کرد در این کارگاه به صورت اجمالی واحدهای مورد نیاز و روابط بین کاری آنها، همچنین نحوه مدیریت و گردش کار و سیر حرکت و گذر از روش‌های متداول به سمت روش‌های نوین را توضیح دهیم.

آریان‌فرد با اشاره به سرفصل‌های کارگاه، توضیح داد: مقایسه اجمالی بین آنچه در پیش از چاپ بود و آنچه باید باشد، گردش کار در واحدهای پیش از چاپ و عملکرد و کنترل یکپارچه تا تولید نهایی و چگونگی استفاده از تکنولوژی‌های جدید و حرکت بسمت آن بدون اخلال در عملکرد فعلی از جمله این سرفصل‌ها است.

شاهین آریانفرد، متولد سال ۱۳۵۰، سابقه بیش از ۲۵ سال کار در زمینه گرافیک و چاپ دارد. وی مدیر واحدهای پیش از چاپ پردازش تصویر رایان، آسان پک قزوین، فرارنگ آریا، کارتن الموت بوده و سابقه چهار سال مدیریت تولید در بخش نروژی را دارد. وی در حال حاضر معاون پیش از چاپ در مجموعه دبش پک است.

نمایشگاه آینده چاپ ایران ۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News