قاضی زاده: فرصت‌های بی‌نظیری برای فعالیت‌های صادراتی در حوزه‌های مختلف چاپ و بسته‌بندی وجود دارد

احسان قاضی زاده هاشمی در افتتاحیه نمایشگاه «آینده چاپ ایران» گفت : در منطقه فرصت‌های بی‌نظیری برای فعالیت‌های صادراتی در حوزه‌های مختلف چاپ و بسته‌بندی وجود دارد و با برنامه ریزی در حوزه های مختلف می توان شرایط کار را برای نوآوری و خلاقیت بخش خصوصی ایجاد کرد.

احسان قاضی زاده هاشمی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلام در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «آینده چاپ ایران» با اشاره به برگزاری این نمایشگاه توسط بخش خصوصی از مجریان آن تشکر و قدردانی کرد و گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی در حوزه های مختلف اقداماتی انجام داد تا شرایط کار برای نوآوری و خلاقیت فعالان بخش خصوصی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه باید فرصت های  موجود در این حوزه را شناسایی کنیم، ادامه داد: در منطقه فرصت‌های بی‌نظیری برای فعالیت‌های صادراتی در حوزه‌های مختلف چاپ و بسته‌بندی وجود دارد، در استان خراسان اقدامات خوبی در حوزه جعبه سازی و کارتن‌سازی انجام می‌شود، همچنین در زنجیره تولید صنعت چاپ نیز صادرات خوبی شکل گرفته است.

قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر اینکه شبیه این کار باید در نقاط دیگر کشور هم انجام شود، عنوان کرد: تقویت  این کار نیازمند انسجام و تقویت صنوف و  اتحادیه‌ها است، هرچقدر برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست بیشتر باشد، ما به هدف خود نزدیک‌تر می‌شویم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، افزود: فعالان صنف می توانند در چنین رویدادهایی همدیگر را ببینند و نوعی انتقال تجربه و دانش انجام شود و منافعی نیز برای تولیدکنندگان ایجاد شود.

قاضی زاده هاشمی همچنین درباره خلاق بودن صنعت چاپ، گفت: چاپ یک صنعت فرهنگی آمیخته به هنر است ما برای رونق در این حوزه ما نیازمند خلاقیت، ابداع و ابتکار هستیم.

وی با بیان اینکه  برای آینده صنعت چاپ نیازمند یک برنامه ریزی جامع  و کامل هستیم گفت: صنعت چاپ مثل سایر صنایع محصول محور نیست، بلکه صنعتی است که روح دارد و مبتنی بر خلاقیت و هنر است.

به گفته قاضی زاده هاشمی، در صنعت چاپ از دو بخش کتاب و مطبوعات در بودجه سالانه حمایت می‌شود و اگر در مسیر اجرا دچار چالش شود باید به آن رسیدگی شود، ما در حوزه کتاب و مطبوعات سیاست حمایتی جدی ای داریم، بودجه سالانه و اعتبار در قالب یارانه نقدی یا یارانه کاغذ  برای کمک به فعالان حوزه چاپ و نشر و تقویت فعالیت آنها اختصاص پیدا می‌کند و تسهیل فعالیت فعالان چاپ و تمام صنوف وابسته نیز در ذیل این اقدامات و حمایت‌ها انجام می‌شود.

نمایشگاه آینده چاپ ایران تا 23 دی ماه هر روز از ساعت 10 تا 18 در مرکز نمایشگاهی ایران مال برپا است.

Related News