نمایشگاه آینده چاپ ایران افتتاح شد/تقویت فعالیت‌های تولیدمحور‌‌ و نوآورانه در صنعت چاپ

نمایشگاه آینده چاپ ایران صبح امروز ( سه‌شنبه ۲۰ دی ماه)، با حضور علی اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و جمعی از فعالان و پیشکسوتان صنعت چاپ کشور در مرکز نمایشگاهی ایران مال افتتاح شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، نمایشگاه آینده چاپ ایران صبح امروز ( سه‌شنبه ۲۰ دی ماه)، با حضور علی اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و جمعی از فعالان و پیشکسوتان صنعت چاپ کشور در مرکز نمایشگاهی ایران مال افتتاح شد.

در این نمایشگاه که به مدت چهار روز برپا است، جمعی از فعالان حوزه های چاپ، لیبل، بسته بندی و صنایع وابسته عرضه توانمندی ها و نوآوری های خود پرداخته اند.

در ابتدای این مراسم، بابک عابدین، رئیس نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برگزاری این رویداد گفت: امیدواریم بتوانیم با برگزاری این نمایشگاه در حوزه چاپ و عرضه آن در جامعه بین الملل تحول خوب و مناسبی در صنعت چاپ کشور ایجاد کنیم.

وی هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه را تقویت فعالیت تولیدمحور و نوآورانه اعلام کرد و ادامه داد: در تلاشیم که روند رو به جلو و به سمت آینده داشته باشیم، یکی دیگر از اهداف ما تغییر نگرش نسبت به چاپ همچنین ایجاد تحول و توسعه در صنعت چاپ کشور است.

عابدین با طرح این موضوع که نمایشگاه آینده چاپ ایران در تلاش است مرکزی برای ارائه و عرضه تولیدات و خدمات صنعت چاپ به منطقه و خارج از کشور باشد، تاکید کرد: امیدواریم ایران در آینده نزدیک ایران به بازار و محل ارائه خدمات چاپ و بسته بندی در دنیا و منطقه تبدیل شود.

وی تاکید کرد: در کنار هم قرار گرفتن بازدیدکنندگان شرکت‌های خارجی در کنار تولید کنندگان داخلی و منطقه می‌تواند زمینه‌ای ایجاد کند تا ایران را به قطب منطقه در حوزه چاپ و بسته‌بندی تبدیل شود.

عابدین در بخش دیگر صحبت‌های خود گفت: باید در مسیر توسعه و پیشرفت با حرکت رو به جلو و مستمر توجه مسئولان و سیاستگذاران را به حوزه چاپ جلب و بخش صادرات را در کشور تقویت کنیم.

وی یادآور شد: با فعال شدن مسیر فعالیت در بخش صادرات و تقویت آن می‌توانیم در زمینه‌های مختلف مطالبه‌گر باشیم و مطالبات خود را بعنوان صادرکننده از مسئولان بخواهیم.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، سید احسان قاضی‌زاده هاشمی ضمن بازدید از غرفه‌های مختلف و گفتگو با غرفه داران، از تلاش‌ها و حمایت های مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات و دغدغه های تولیدکنندگان و فعالان حوزه چاپ و بسته بندی خبر داد.

نمایشگاه آینده چاپ ایران تا جمعه ۲۳ دی هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برپا است.

Related News