«آینده چاپ ایران» و امید به تضمین آینده

مدیرعامل صنایع چاپ و بسته‌بندی «های پک» گفت: مدیر صنایع چاپ و بسته‌بندی‌ «های پک» گفت: امیدوارم نمایشگاه آینده چاپ بتواند موجبات شکوفایی این صنعت را فراهم و آینده این صنعت را تضمین کند.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، سید حسین صالحی، مدیر صنایع چاپ و بسته‌بندی‌ «های پک» با اشاره به نتایج برگزاری این رویداد اقتصادی، عنوان کرد: با توجه به تجربیاتی که برگزارکننده نمایشگاه آینده چاپ از قبل دارد و با عنایت به حضور مستمر در نمایشگاه‌های بین‌المللی مختلف به ویژه نمایشگاه اخیر در امارات متحد عربی می‌توانند در معرفی توانایی‌های تولیدکنندگان چاپ و بسته‌بندی کشور ایران موثر باشند.

وی افزود: از سوی دیگر قیمت مناسب و ارزان کارهای چاپی با توجه به افزایش نرخ ارز بازارهای صادراتی جدید، می‌تواند بازار خوبی برای این صنعت در راستای ارائه خدمات چاپ و بسته بندی فراهم کند.

صالحی با بیان اینکه گفت: امیدوارم نمایشگاه آینده چاپ بتواند همانند نامش با افزایش توان صادراتی چاپ و بسته‌بندی موجبات شکوفایی این صنعت را فراهم و آینده چاپ و بسته بندی را تضمین کند.

وی همچنین به حمایت‌های فزاینده از نمایشگاه آینده چاپ اشاره کرد و ادامه داد: با حمایت‌ تشکل‌ها، انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مختلف صنعت چاپ و بسته‌بندی، به شخصه آینده خوبی برای این نوآوری متصور هستم و امید موفقیت روز‌افزون برای دست‌اندرکاران آن دارم.

صالحی در ادامه صحبت‌های خود درباره برخی مشکلات زیربنایی در صنعت چاپ، تاکید کرد: معتقدم که نمایشگاه آینده چاپ برای موفقیت احتمالا راه سختی پیش رو خواهد داشت چون از نظر زمانی در مقطع خاصی قرار داریم که شرایط و پیش‌بینی کار را سخت می‌کند، چرا که افزایش نرخ ارز و آشفتگی بازار کار و مشکلات مالیاتی به‌خصوص مالیات ارزش افزوده، همچنین فرسودگی ماشین‌آلات چاپ و کمبود نقدینگی و عدم حمایت عملی از صنعت چاپ و بسته‌بندی، مشکلات و مسائلی هستند که نفس این صنعت را به شماره انداخته است.

به گفته وی، در این میان حرکت به سمت بازارهای جهانی و صادراتی با وجود رقبای قوی‌ای چون ترکیه و عربستان کار دشواری است ولی درعین حال ما امیدواریم که نمایشگاه آینده چاپ بتواند موفقیت لازم و جایگاه خودش را پیدا کند.

صالحی همچنین یادآور شد: ما به عنوان اولین برند ماشین‌آلات چاپ و بسته‌بندی افتخار حضور در این دور از نمایشگاه را نداریم زیرا هم زمانی این نمایشگاه با نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی یزد مانع از حضور ما در نمایشگاه آینده چاپ شد و علی‌رغم میل باطنی نتوانستیم در این نمایشگاه حضور پیدا کنیم.

نمایشگاه آینده چاپ ایران ۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News