حضور هیات‌های خارجی در نمایشگاه «IFPEX» در توسعه صادرات چاپی کشور موثر است

مدیرعامل ماشین‌سازی «حرفه و فن» معتقد است؛ حضور هیات‌های تجاری کشورهای مختلف در این نمایشگاه و آشنایی آن‌ها با توانمندی‌های صنعت چاپ کشور نتایج‌ خوبی در توسعه صادرات و افزایش نقدینگی برای چاپ کشور به همراه دارد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، داود تات‌داودی، مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی «حرفه و فن» با اشاره به روند برگزاری این رویداد اقتصادی، گفت: برگزارکنندگان نمایشگاه پیش از این با حضور در نمایشگاه‌های خارج از کشور و ارائه توانمندی‌های صنعت چاپ ایران در کشورهای منطقه و دنیا، تلاش‌های بسیار خوبی برای توسعه صادرات صنعت چاپ انجام داده‌اند.

وی افزود: در این زمینه معتقدم که نمایشگاه آینده چاپ ایران برای دست‌اندرکاران صنعت چاپ می‌تواند آینده و آتیه خوبی به همراه داشته باشد، زیرا به دنبال شیوع بیماری کرونا مشکلات زیادی برای تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنعت ایجاد شد و این رویداد می‌تواند این مشکلات را جبران کند و دستاورد خوبی برای ما و همکاران‌مان داشته باشد.

داوی با اشاره به حضور مجموعه‌های چاپی ایران در نمایشگاه چاپ امارات و اربیل عراق، عنوان کرد: بازدیدکنندگان زیادی به غرفه ایران که به همت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ راه‌اندازی شده بود، می‌آمدند و بسیاری حتی باور نمی‌کردند که در ایران صنعت چاپ دستاوردهای بزرگی دارد، اما به ما ایمان آوردند و توانستیم در بازارهای منطقه حضور پررنگی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: امروز نیز با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، هنوز هم حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و می‌توانیم از بازارهای کشورهای اطراف و همسایه و حتی روسیه سهم خوبی در صنعت چاپ داشته باشیم.

داودی با بیان اینکه حضور نمایندگان چاپ و بسته‌بندی این کشورها در نمایشگاه آینده چاپ ایران، در این حوزه می‌تواند کمک خوبی باشد، گفت: حضور هیات‌های تجاری کشورهای مختلف در این نمایشگاه و آشنایی آن‌ها با توانمندی‌های صنعت چاپ کشور نتایج‌ خوبی در توسعه صادرات و افزایش نقدینگی برای چاپ کشور به همراه دارد.

وی همچنین درباره حضور مجموعه «حرفه و فن» در نمایشگاه «IFPEX»، توضیح داد: ما امسال یک دستگاه دایکات اتومات ساخته‌ایم که برای اولین بار در ایران ساخته شده و در خیلی از کشورهای اطراف ما هنوز ساخته نشده است، دستگاهی کاربردی در صنعت چاپ که مخاطبان زیادی دارد و در نمایشگاه برای عرضه آن به مشتریان برنامه‌ریزی داریم.

نمایشگاه آینده چاپ ایران ۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News