تکیه نمایشگاه «آینده چاپ ایران» بر صادرات نتایج خوبی برای صنعت به همراه دارد

رئیس اتحادیه صحافان تهران معتقد است؛ نمایشگاه «آینده چاپ ایران» با توجه به اهداف و ماموریت‌هایی که برای آن پیش‌بینی شده است می‌تواند نتایج خوبی برای اهالی صنعت چاپ به همراه داشته باشد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، جلیل غفاری‌‌رهبر، رئیس اتحادیه صحافان تهران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی برای هر صنفی کاربرد دارد، گفت: نمایشگاه IFPEX نیز با توجه به اهداف و ماموریت‌هایی که برای آن پیش‌بینی شده است با تکیه بر موضوع صادرات می‌تواند نتایج خوبی برای اهالی صنعت چاپ به همراه داشته باشد.

وی افزود: نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که برای صادرات، کالاهای آماده چاپی اهمیت زیادی دارند و باید تلاش کنیم که با تقویت تولید کالاهای مختلف، در حوزه صادرات موفق‌تر عمل کنیم.

غفاری‌رهبر با بیان اینکه تمرکز بر این موضوع می‌تواند به رونق کسب و کار فعالان این حوزه منجر شود، به تجربیات برگزارکنندگان نمایشگاه اشاره کرد و گفت: ما در ساختار صادرات کالاها یا خدمات چاپی، مشکلاتی در حوزه گمرک و… داریم که امیدواریم مشکلات این حوزه نیز در تعامل با نهادهای مختلف مرتفع شود.

وی همچنین به حضور اتحادیه صنف صحاف در این رویداد اشاره کرد و یادآور شد: صنف صحافان در حوزه صحافی در بخش کالای آماده صادرات دفتر مشق یا زونکن و .. آمادگی بسیار خوبی دارد و کارهایی هم در این زمینه انجام می‌‌شود اما چالش‌هایی در این زمینه وجود دارد.

غفاری‌رهبر تاکید کرد: امیدوارم با توجه به حضور نهادهای مختلف در نمایشگاه آینده چاپ ایران زمینه‌ای برای رفع مشکلات و دغدغه‌های فعالان این حوزه در بخش صادرات فراهم شود تا صادرات رونق بیشتر و بهتری بگیرد.

نمایشگاه آینده چاپ ایران ۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News