نمایشگاه IFPEX فرصتی برای تبادل تجربه‌ها

مدیرعامل «کیاما برچسب» با اشاره به تخصصی بودن نمایشگاه آینده چاپ ایران، از ظرفیت تبادل تجارب بین شرکت‌کنندگان در این رویداد، سخن گفت.

 

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، علی‌اصغر کیایی، مدیر عامل شرکت «کیاما برچسب» با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی گفت: اگر نمایشگاه‌ها با رویکردی تخصصی برگزار شوند و صاحبان برندهای مطرح نیز در آن حضور داشته باشند، قطعا اتفاقات خوبی رخ خواهد داد و دستاوردهای زیادی را برای صنعت چاپ به‌همراه خواهد داشت.

وی افزود: خوشبختانه «نمایشگاه آینده چاپ ایران» به عنوان یک نمایشگاه تخصصی که با هدف پر کردن خلاء‌های نمایشگاهی موجود، سیاست‌گذاری شده و امسال شاهد برگزاری نخستین دوره از آن هستیم، می‌تواند فرصت‌های خوبی را برای فعالان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایجاد کند.

کیایی در این زمینه ادامه داد: فعالان صنعت چاپ می‌توانند در این نمایشگاه، علاوه بر به آزمون گذاشتن خدمات خود، از تجارب جدید سایر برندهای چاپی مطلع و بهره‌مند شوند. این تحول می‌تواند در ابعاد بزرگتر، صنعت چاپ کشور را متحول کند.

وی همچنین درباره نقش دولت‌ در بهبود وضعیت صنعت چاپ عنوان کرد: مهمترین نقش آن‌ها، باز کردن دریچه‌های بازار ایران به روی تکنولوژی‌ها و ماشین‌آلات جدید است. البته باید درنظر داشت که در حال حاضر، شاهد افزایش عرضه و کاهش تقاضا در بازار داخلی هستیم و همین مساله باعث شده رشد توسعه و تجهیز واحدهای چاپی، پایین بیاید.

به گفته وی، با این وجود، صنعت چاپ ایران از ماشین‌آلات به‌روزی برخوردار است و ظرفیت زیادی برای صادرات دارد و می‌توان با تسهیل در فرآیند صادرات و بهره‌مندی از بسترهای نمایشگاهی، این ظرفیت را به سمت بازارهای منطقه‌ای هدایت کرد.

کیایی همچنین در بخش دیگر صحبت‌های خود گفت: به طور طبیعی این اهداف، تنها با سیاست‌گذاری‌های دولتی و همراهی نهادهای مرتبط محقق می‌شود. قطعا در صورت حمایت دولت، بستر شکوفایی صنعت چاپ فراهم خواهد شد. بخش خصوصی نیز که با عشق و علاقه به این صنعت وارد شده، زحمات زیادی برای حفظ نیروی خود و همچنین تهیه و ارتقاء تجهیزات خود متحمل شده به چنین حمایت‌هایی از سوی دولت، امیدوار است.

نمایشگاه آینده چاپ ایران ۲۰ تا ۲۳ دی ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News