«آینده چاپ ایران» خلاء نمایشگاه‌های تخصصی را پر می‌کند

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران با اشاره به محسوس بودن خلاء نمایشگاه‌های تخصصی در ایران و منطقه، نسبت به برپایی نمایشگاه تخصصی «ifpex» ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، ابوالفضل روغنی گلپایگانی، رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران و مدیرعامل صنایع کاغذ پارس درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه‌ تخصصی در حوزه چاپ و بسته‌بندی توضیح داد: نمایشگاه‌ها، بهترین فرصت برای عرضه تولیدات و خدمات برای شرکت‌ها به‌شمار می‌آید و در حوزه صنعت چاپ و بسته‌بندی نیز با توجه به سابقه این صنعت و فعالیت شرکت‌های معتبر و شناخته شده در ادوار پیشین، نمایشگاه «آینده چاپ ایران» می‌تواند به‌عنوان یک نمایشگاه تخصصی، تاثیرات مثبتی را در بازارهای داخلی و خارجی ایجاد کند.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران با بیان اینکه خلاء نمایشگاه‌هایی که به شکل تخصصی روی محصولات چاپی اعم از جعبه و انواع بسته‌بندی تمرکز دارند، محسوس است، گفت: «آینده چاپ ایران» می‌تواند در این بخش، هم در داخل و هم در منطقه، خلاء نمایشگاهی موجود را پر کند و مخاطبان خاص خود را داشته باشد.
روغنی اضافه کرد: امروز کمتر محصولی وجود دارد که بدون بسته‌بندی، قابلیت عرضه در بازار را داشته باشد. همین ضرورت باعث می‌شود محصولات این حوزه اهمیت پیدا کنند و این نمایشگاه نیز می‌تواند با تکیه بر این نیاز مبرم در میان صنایع مختلف، در ایران و منطقه به یک نمایشگاه مطرح تبدیل شود.
وی افزود: در این میان، انتخاب ایران مال برای برگزاری این رویداد نیز انتخاب کاملا درستی بود زیرا مشتریان اصلی صنایع چاپ و بسته‌بندی، صنایع و برندهای تجاری هستند و ایران مال نیز پنجمین مرکز بزرگ تجاری در جهان محسوب می‌شود که در آن، برندهای مختلف ایرانی و خارجی فعالیت اقتصادی دارند.
روغنی با بیان اینکه صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران، از سال‌های پیش راه صادرات را در پیش گرفته است، گفت: ارتقاء صادرات از طریق نمایشگاه «آینده چاپ ایران» و افزایش سهم ایران در بازارهای خارجی، به هیج‌وجه رویاپردازی نیست. خصوصا که هنوز کشورهایی مانند افغانستان، عراق، تا حدودی پاکستان و برخی از کشورهای حوزه CIS در صنایع چاپ و بسته‌بندی، به مراتب از کشور ما عقب‌تر هستند و بازارهای مصرف مساعدی برای صادرات به حساب می‌آیند.
نمایشگاه «آینده چاپ ایران» ۲۰ تا ۲۳ دی هر روز از ساعت ۱۰‌تا ۱۹‌در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News