بهبود بازار چاپ در سایه نمایشگاه «IFPEX»

به گفته مدیرعامل پارسیان برچسب کاسپین، برگزاری نمایشگاه تخصصی «IFPEX» به بهبود فضای کسب و کار برای فعالان چاپ و بسته‌بندی، بهتر شدن شرایط اقتصادی چاپخانه‌داران، همچنین بهبود کیفیت و کارایی محصولات چاپی منجر می‌شود.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، امین کاووسی مدیرعامل شرکت پارسیان برچسب کاسپین با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه «IFPEX»، گفت: اولین حسن برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، تخصصی بودن و معرفی دستاوردها و فناوری‌های جدیدی است که در کشور نصب و راه‌اندازی شده‌ و موجب بالا رفتن توانایی فعالان صنعت چاپ شده‌اند.

وی افزود: این نمایشگاه می‌تواند ارتباط خوبی بین تولیدکنندگان مواد اولیه، چاپخانه‌داران و صاحبان برند ایجاد کند، از سوی دیگر برگزاری مذاکرات رو در رو که از نمایشگاه‌های تخصصی بین‌المللی الگوبرداری شده است نیز می‌تواند به موثر بودن این رویداد کمک کند.

مدیرعامل پارسیان برچسب با بیان اینکه جای مذکرات B2B در کشور ما خالی بوده است، عنوان کرد: دعوت از هیات‌های تجاری قدرتمند منطقه که در حوزه چاپ و بسته‌بندی فعال هستند با هدف آشنایی با امکانات موجود در ایران، دیدن سرمایه‌گذاری‌های جدید در این حوزه و مذاکرات حضوری می‌تواند در سطح منطقه تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: برگزاری این نمایشگاه تخصصی در نهایت به بهبود فضای کسب و کار برای فعالان چاپ و بسته‌بندی ما به همراه دارد زیرا به بهتر شدن شرایط اقتصادی چاپخانه‌داران، همچنین بهبود کیفیت و کارایی محصولات چاپی منجر می‌شود.

کاووسی با اشاره به ماندگار شدن شرکت‌ها و صنایع نوآوری که در دو بعد سخت‌افزار و آموزش سرمایه‌گذاری کرده‌اند، گفت: با حضور هیات‌های تجاری منطقه، حجم کار همکاران ما بیشتر می‌شود، کیفیت بالا می‌رود و زمینه برای صادرات کالاهای کشور در مقیاس بزرگ فراهم می‌شود.

وی همچنین با طرح این موضوع که صنعت چاپ ما یک صنعت سنتی و قدیمی است، یادآور شد: طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های خوبی در صنعت چاپ انجام شده، اما اگر حوزه آموزش نیز ارتقا پیدا کند، این سرمایه‌گذاری‌ها بهتر دیده خواهد شد، زیرا این توانمندی‌ها عموما در سطح منطقه دیده نشده و در نهایت بازارهای محلی و داخلی دیده‌اند.

به گفته کاووسی، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند کمک کند به سمتی برود که توانایی و سرمایه‌گذاری‌های جدید را به بازارهای منطقه بشناسانیم، اخیرا در حوزه چاپ‌های انعطاف‌پذیر کم عرض سرمایه گذاری خوبی انجام شده و نیاز است که به منطقه معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه آینده چاپ ایران پتانسیل تبدیل شدن به یک رویداد تخصصی و معتبر چاپ در سطح منطقه را دارد، گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند بازی را به نفع فعالان صنعت چاپ کشور برای توسعه صادرات و فعالیت‌های آن‌ها تغییر دهد.

این فعال صنعت چاپ از عرضه محصولات و قابلیت‌های جدید مجموعه پارسیان برچسب کاسپین در نمایشگاه «آینده چاپ ایران» خبرداد و افزود: پتانسیل خوبی در حوزه‌های مختلف صنعت چاپ کشور وجود دارد و قابلیت ارائه این خدمات را به بازارهای منطقه‌ای داریم و می‌توانیم با کشورهای دیگر رقابت خوبی داشته باشیم.

نمایشگاه آینده چاپ ایران ۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News