توسعه همکاری‌های بین‌المللی از اهداف نمایشگاه «IFPEX» است

بابک عابدین در نشست برگزارکنندگان و غرفه‌داران نمایشگاه «IFPEX» گفت: بهره‌مندی همه بخش‌های متصل به صنعت چاپ و توسعه همکاری‌های بین‌المللی از اهداف این نمایشگاه است.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، بابک عابدین، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ در نشست برگزارکنندگان و غرفه‌داران نمایشگاه «IFPEX» در سخنانی گفت: این نمایشگاه برای آینده صنعت چاپ کشور هدف‌گذاری شده است، ما در تلاشیم این رویداد را به مرکز نمایشگاهی تخصصی خاورمیانه برای ارائه تکنولوژی، نوآوری، فناوری و ماشین‌آلات صنعت چاپ به ایران و جهان تبدیل کنیم.

وی افزود: در تلاشیم نمایشگاهی برگزار کنیم که در مرحله نخست، بازدیدکنندگان، چاپخانه‌داران و تولیدکنندگان مرتبط با حوزه نشر با هم ارتباط مستقیم داشته باشند و مرحله دوم توانمندی‌های تولیدی و صادراتی کشور را به صورت گسترده به نمایش بگذاریم.

عابدین در بخش دیگر صحبت‌هایش به هدف‌های این رویداد اشاره کرد و ادامه داد: ارتباط رو در روی سفارش‌دهندگان و غرفه‌داران برای ما مهم است، ما به دنبال تامین فضای بزرگ و جای بزرگ نبودیم و نیستیم یا به دنبال عدد نیستیم. برای ما کیفیت برگزاری این رویداد، تخصصی بودن نمایشگاه و بازدیدکنندگان آن اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به اقدامات متنوع تیم اجرایی برای اطلاع‌رسانی نمایشگاه، توضیح داد: تعامل و همکاری با رسانه‌های مختلف، تبلیغات در شبکه‌های مجازی، سایت و بیلبوردهای اطلاع‌رسانی شهری نیز از دیگر کارهایی است که دنبال کردیم.

عابدین درباره دعوت از مشتریان و مصرف‌کنندگان حوزه چاپ و بسته‌بندی برای حضور در این نمایشگاه نیز عنوان کرد: مصرف‌کنندگان و سفارش‌دهندگان چاپخانه‌ها باید با توانمندی‌های صنایع ما آشنا باشند و به همین دلیل فقط اهالی چاپ در این نمایشگاه نیستند بلکه سایر صنایع وابسته نیز حضور پررنگی دارند.

وی ازآوری برای کشو را یکی از اهداف این رویداد اعلام کرد و گفت: این نمایشگاه می‌تواند مسیری روشن پیش روی سفارش‌ دهندگان چاپخانه‌داران باشد تا با توجه به نیاز و سلیقه بازار، راه خود را انتخاب کند، همچنین چاپخانه‌داران می‌تواند مسیر سرمایه‌گذاری آینده خود را در این صنعت بر اساس نیاز بازار داخل، منطقه و بین‌الملل برنامه‌ریزی کنند.

رئیس نمایشگاه «آینده چاپ ایران» در ادامه به ارتباط با رایزن‌های اقتصادی سفارتخانه‌ها اشاره کرد و گفت: انجمن‌های همگن و وابسته صنعت چاپ نیز حضور پررنگی در نمایشگاه دارند و با اختصاص غرفه رایگان به تشکل‌های این حوزه به دنبال تامین نیاز بازار در حوزه اطلاعات و داده‌ها و یک ارتباط هدفمند در میان صنف و سایر صنایع وابسته هستیم.

عابدین همچنین به حمایت اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ در برگزاری این رویداد اشاره کرد و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی صنعت چاپ کشور تمام خدمات مربوط به حوزه چاپ را در این نمایشگاه ارائه می‌کند، اتاق بازرگانی و کنفدراسیون صادرات ایران نیز برنامه‌های مختلفی برای این رویداد دارند.

به گفته وی، در این نمایشگاه سودآوری بحث و هدف ما نیست و می‌دانیم که برگزاری آن طی سال‌های اول هزینه دارد اما تلاش داریم با آماده‌سازی فضا و امکانات مورد نیاز فعالان صنعت چاپ زمینه را برای یک حضور حرفه‌ای در این رویداد فراهم کنیم.

عابدین همچنین با اشاره به قرارداد پنج ساله با مجموعه ایران مال برای برگزاری نمایشگاه آینده چاپ ایران، توضیح داد: این کار یک سرمایه‌گذاری طولانی و فعالیت ادامه‌داری است که فقط به ایام چهار روزه نمایشگاه اختصاص ندارد، بلکه تلاش می‌کنیم در طول سال این تعامل و ارتباط برقرار باشد.

وی ادامه داد: هدف ما این است که همه بخش‌های متصل به صنعت چاپ از مزایای این صنعت در نمایشگاه آینده چاپ بهره‌مند شوند و یک همکاری مثبت و با دانش در راستای توسعه همکاری‌های اقتصادی و بین‌المللی داشته باشیم.

عابدین رقابت را لازمه هر کاری دانست و گفت: ما به دنبال انجام کاری هستیم که به پیشرفت و توسعه همکاری در صنعت چاپ منجر شود و معتقدیم که آینده چاپ ایران این مسیر را پیش روی خود دارد.

نمایشگاه آینده چاپ ایران ۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در مرکز نمایشگاهی «ایران‌مال» برگزار خواهد شد.

Related News