IFPEX می‌تواند به صادرات غیرنفتی کشور کمک کند

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با اشاره به ظرفیت‌های نمایشگاه «آینده چاپ ایران» از ظرفیت‌های این رویداد در افزایش صادرات غیرنفتی کشور سخن گفت.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی سازندگان کلیشه و لیتوگرافان  با اشاره به برگزاری این رویداد در دی ماه 1401، عنوان کرد: اینکه ما آینده صنعت چاپ کشور را ببینیم و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشیم از مزیت‌های هر صنعت، علم و تولیدی است.

وی ادامه داد: امیدواریم که برگزارکنندگان با توجه به شناخت و ارتباطی که از آن‌ها داریم این نمایشگاه را با تکیه بر دانش و تجربیات خود به خوبی و با موفقیت برگزار کنند.

شجاع با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه آینده چاپ را برای چاپ کشور به فال نیک می‌گیریم، گفت: اتصال بازارهای منطقه‌ با واحدهای چاپی داخل که توان صادرات کارهای استاندارد صنعت را دارند، همچنین سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و فعالان این حوزه با یکدیگر از مزیت‌های این رویداد است.

به گفته وی، با توجه به فناوری‌ها، دستاوردها و تکنولوژی‌هایی که در صنعت چاپ کشور وجود دارد، می‌توان از طریق نمایشگاه IFPEX تعداد زیادی از واحدهای توانمند صنعت چاپ را با کشورهای منطقه آشنا کنیم تا به توسعه صادرات غیرنفتی کمک کند.

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با بیان اینکه برای نخستین بار بیشترین نهادها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی و دولتی در آینده چاپ ایران حضور دارند، گفت: در کنار حمایت سازمان‌ها و نهادهای مختلف، برندهای معتبر و بزرگ ایرانی و بین‌المللی نیز در کنار برگزارکنندگان نمایشگاه هستند و نقش پررنگی در آن دارند.

وی یادآور شد: باید امیدوار باشیم این نمایشگاه در جهت حمایت، رونق و معرفی توانمندی‌ها و نوآوری‌های کسب و کار واحدهای چاپی داخل کارایی داشته باشد، اکنون در حوزه بسته بندی داخل کشور توانمندی‌های زیادی داریم که می‌توانند در منطقه حضور موثری داشته باشند و در بازار بیش از 400 میلیونی کشورهای اطراف نقش مهمی بازی کنند.

شجاع همچنین با طرح این موضوع که ایجاد ارتباط بین بدنه صنعت چاپ در داخل و خارج کشور یکی از رسالت‌های این نمایشگاه در گام نخست است، افزود: در این میان لازم است با پیش‌بینی تخفیف ویژه برای غرفه‌گذاران و بازدیدکنندگان خارجی زمینه حضور آن‌ها را در این رویداد فراهم کرد و با یک دید ملی در راستای بازاریابی صنایع و تولیدکنندگان داخلی گام برداد.

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان همچنین گفت: شهرداری تهران نیز مانند همه شهرداری‌های کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به تبلیغات و معرفی بهتر این نمایشگاه اهتمام بورزد و به رسالت قانونی خود عمل کند، زیرا در تمام دنیا شهرداری‌ها هنگام برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی امکانات و تسهیلات زیادی را در اختیار برگزارکنندگان قرار می‌دهد.

شجاع با اشاره به حمایت معنوی شرکت تعاونی لیتوگرافان، یادآور شد: ما در کنار برگزارکنندگان نمایشگاه حضور داریم و برای هر کمکی در برپایی بهتر و مناسب این نمایشگاه آمادگی داریم.

نمایشگاه آینده چاپ ایران ۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News