حمایت معنوی ارشاد از نمایشگاه IFPEX

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی چاپ و بسته‌بندی، حمایت معنوی از نمایشگاه «آینده چاپ ایران» را اعلام کرد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، عنوان کرد: نمایشگاه، آوردگاه انتقال تحولات و رویدادهای مهم هر حوزه است و در صنعت چاپ نیز برگزاری رویدادهای تخصصی، ضرورت دارد؛ زیرا نفع دوسویه‌ای برای غرفه‌داران و بازدیدکنندگان به همراه خواهد داشت.

وی توضیح داد: از یک سو مصرف‌کننده از توان و ظرفیت تولیدکنندگان آگاه می‌شود و از سوی دیگر شاغلان و فعالان صنعت نیز توانمندی‌های خود را به جامعه معرفی می‌کنند.

ابراهیمی با اشاره به توانمندی‌های صنعت چاپ کشور در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی، توضیح داد: نمایشگاه «آینده چاپ ایران» می‌تواند موجب رونق کسب و کار فعالان این حوزه شود.

وی همچنین رشد و توسعه اقتصادی را از دیگر دستاوردهای این نمایشگاه در آینده برای صنعت چاپ دانست و ادامه داد: منبع معرفی توانمندی‌ها به سایر کشورها، نمایشگاه است و IFPEX می‌تواند زمینه معرفی دستاوردهای چاپ به خوبی فراهم می‌شود.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان بر حمایت معنوی این مجموعه از نمایشگاه آینده چاپ ایران تاکید و برای تحقق اهداف این رویداد نمایشگاهی ابراز امیدواری کرد.

نمایشگاه «آینده چاپ ایران» 20 تا 23 دی ماه از ساعت 10 تا 19 در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News