IFPEX پایگاهی برای معرفی دستاوردهای چاپ ایران به دنیا

نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان و صنعت چاپ گفت: نمایشگاه «آینده چاپ ایران» می‌تواند پایگاه مناسبی برای معرفی توانمندی‌ها، نوآوری‌ها و دستاوردهای صنعت چاپ به متقاضیان داخلی و بین‌المللی باشد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، هومن محمدی، مدیرعامل شرکت هودیس پارس و نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ درباره نقش این رویداد در معرفی توانمندی‌های صنعت چاپ کشور به دنیا، گفت: با توجه به تمهیدات برنامه‌ریزی شده توسط برگزار کنندگان، تعامل با معاونت بین‌الملل اتاق بازرگانی ایران و برخی از مجریان بین‌المللی، برای معرفی و بازاریابی حرفه‌ای بین‌المللی تلاش شده است.

وی افزود: این نمایشگاه می‌تواند پایگاه مناسبی برای معرفی توانمندی‌ها، نوآوری‌ها و دستاوردهای صنعت چاپ به متقاضیان داخلی و بین‌المللی باشد، تاکنون نیز به صورت مستقیم با فعالان چاپ کشورهای عراق، اقلیم کردستان، سوریه، آذربایجان و ارمنستان، روسیه و افغانستان برای بازدید هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

محمدی همچنین به برخی خلاءها در معرفی حوزه‌های مختلف صنعت چاپ اشاره کرد و یادآور شد: به‌نظرم در حوزه‌های خلاقیت و ساختار بسته‌بندی مقوایی و انعطاف‌پذیر همچنین لیبل پتانسیل بسیار خوبی در ایران وجود دارد که می‌تواند به صورت گسترده در اختیار متقاضیان بسته‌بندی در منطقه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: تولیدات انواع فیلم‌های پلیمری، سلفون‌های حرارتی، قطعات یدکی و ماشین‌آلات تکمیلی صنایع چاپ و بسته‌بندی از حوزه‌هایی هستند که طی دهه‌‌های گذشته در کشور رشد و توسعه قابل توجهی داشته‌اند.

محمدی با بیان اینکه این حوزه‌ها قابلیت و جذابیت زیادی برای بازارهای منطقه دارد، عنوان کرد: از سوی دیگر بخش‌های خدمات فنی و مهندسی همچنین طراحی ساختار و گرافیک ایران در منطقه بی‌نظیر است و این نمایشگاه می‌تواند محمل معرفی تمام این بخش‌ها باشد.

وی با اشاره به حضور مجتمع چاپ و بسته‌بندی هودیس پارس در آینده چاپ ایران، توضیح داد: قرار است نوآوری‌های خود را در زمینه تولید جعبه‌های دارویی، آرایشی و بهداشتی در این رویداد بزرگ اقتصادی و بین‌المللی به نمایش بگذاریم.

محمدی همچنین در پایان صحبت‌های خود گفت: با توجه به روش برگزاری نمایشگاه، فرایند بازاریابی و اطلاع‌رسانی و بنچ‌مارک‌های بین‌المللی که توسط برگزارکننده در حال اجرا است، می‌توان برگزاری یک رویداد حرفه‌ای را پیش‌بینی کرد.

نمایشگاه «آینده چاپ ایران» 20 تا 23 دی ماه از ساعت 10 تا 19 در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News