برگزاری IFPEX یک اتفاق نادر در صنعت چاپ است

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با برشمردن نقاط تمایز نمایشگاه آینده چاپ ایران، این رویداد را در مقایسه با سایر نمایشگاه‌های حوزه چاپ، متمایز و کم‌نظیر خواند.

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، غلامرضا شجاع، مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه IFPEX، گفت: این نمایشگاه یکی از بی‌سابقه‌ترین رویدادهای نمایشگاهی در حوزه چاپ به شمار می‌آید که در دور نخست با استقبال بی‌نظیری از سوی مسئولان و فعالان چاپ و بسته‌بندی بخش‌های مختلف صنعت چاپ همراه بود.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های نمایشگاه این بود که در آخرین روز برگزاری، ثبت‌نام برای دور آینده آغاز شد که در تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های چاپ یک حرکت جدید بود. درواقع اینکه شرکت‌ها بلافاصله بعد از اتمام نمایشگاه، برای حضور در دور بعدی، اعلام آمادگی کنند، نشان از عملکرد موفق نمایشگاه در نخستین گام داشت.

شجاع عنوان کرد: مزیت دیگر این رویداد، نحوه ارتباط و اطلاع‌رسانی بین برگزارکننده نمایشگاه، بازدیدکنندگان و غرفه‌گذاران بود که با دانش، رسانه، IT و بهره‌مندی از امکانات فضای مجازی چشم‌نوازی می‌کرد.

وی محل برگزاری نمایشگاه در مجموعه ایران مال را نیز مثبت ارزیابی کرد و گفت: این مرکز نمایشگاهی، یک مجموعه مدرن و به‌روز است که در مقایسه با سایر مکان‌های برگزاری نمایشگاه‌ها بسیار خوب، حرفه‌ای و استاندارد است.

شجاع تاکید کرد: در سال گذشته حضور تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط با صنعت چاپ و نشر بسیار پررنگ بود و شاهد بازدیدکنندگان تخصصی خوبی در نمایشگاه بودیم که امیدواریم امسال هم باز هم شاهد همین حضور باشد.

وی با اشاره به حضور میهمانان خارجی از کشورهای دیگر، گفت: حضور نمایندگان چاپ و بسته‌بندی کشورهای همسایه و ارتباط با فعالان چاپ داخل کشور دایره کاری و حرفه‌ای دست‌اندرکاران این حوزه را توسعه می‌دهد و امتیاز ویژه‌ای برای نمایشگاه IFPEX است.

دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران 27 تا 30 تیر 1402 در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News