تمهیدات ویژه برای ماشین‌سازان و فعالان حوزه نشر در نمایشگاه آینده چاپ ایران

رئیس نمایشگاه آینده چاپ ایران درباره برگزاری نشست شورای سیاستگذاری دومین دوره این نمایشگاه از پیش‌بینی تمهیدات ویژه برای ماشین‌سازان و فعالان حوزه نشر خبر داد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه آینده چاپ ایران، بابک عابدین، رئیس دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اشاره به برگزاری نخستین جلسه سیاستگذاری نمایشگاه IFPEX2 گفت: در این نشست، مطالب کلان برگزاری نمایشگاه مطرح و نظرات حرفه‌ای افرادی که در جلسه بودند با سایر اعضا به اشتراک گذاشته شد، همچنین بحث‌های مختلف ساختار و استانداردهای برگزاری نمایشگاهی نیز عنوان شد.

وی افزود: نکاتی درباره نقاط ضعف و قوت نمایشگاه نیز مطرح و ابزارهایی که امسال باید در حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی در جوامع بین‌المللی و داخل کشور از آن استفاده کنیم را اعضای این شورا به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

عابدین با بیان اینکه غرفه‌داران برای اینکه از حضور در این رویداد، بیشترین و بهترین بهره را ببرند باید برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری داشته باشند، ادامه داد: در تلاشیم بتوانیم برنامه‌هایی را برای حضور در نمایشگاه را به‌عنوان غرفه‌دار و بازدیدکننده فرهنگسازی کنیم تا بازدیدکنندگان، بیشترین بهره را از این حضور داشته باشد.

وی گفت: همچنین مباحثی درباره مبانی بین‌المللی نمایشگاه و ارتباط با جامعه بین‌المللی و چگونگی ایجاد وفاداری بیشتر بین نمایشگاه و غرفه‌داران و برگزاری مستمر جلسه اتاق فکر نمایشگاه مطرح شد و امیدواریم بتوانیم مسیر روشن آینده چاپ ایران را برای غرفه‌داران و بازدیدکنندگان در دوره آتی فراهم کنیم.

عابدین همچنین با طرح این موضوع که آینده چاپ ایران یک نمایشگاه فرهنگی – صنعتی و تخصصی است، گفت: با توجه به اینکه این رویداد مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت می‌کند و با همکاری اتاق بازرگانی ایران و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ ایران برگزار می‌شود، یک نمایشگاه تخصصی و فرهنگی است و در تلاشیم تا با برگزاری این نمایشگاه فرهنگسازی لازم برای توسعه و پیشرفت کشور را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد یک جریان‌سازی هستیم، یادآور شد: این فرهنگسازی به کار نیاز دارد و برگزاری نمایشگاه به این شکل یک جریان فرهنگی ایجاد می‌کند تا رویدادی برگزار کنیم که هم از نظر زیرساختی موجب پیشرفت مشارکت‌کنندگان شود و هم موجب تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی برای بازدید و شرکت در نمایشگاه شود.

عابدین در بخش دیگر صحبت‌های خود با طرح این موضوع که امسال تلاش داریم در بحث صنعتی – فرهنگی نشر تمرکز کنیم، توضیح داد: صنایع نشر امکانات اقتصادی خوبی برای افزایش درآمد و توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور، افزایش تولید ناخالص داخلی و رشد فرهنگی دارند و امیدوارم در این دوره، شاهد حضور بیشتری از ناشران در نمایشگاه باشیم تا توانمندی‌های صادراتی خود را به مخاطبان خود معرفی کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 6هزار نفر از 11 کشور و 28 استان ایران از نخستین نمایشگاه آینده چاپ ایران بازدید کردند، گفت: نمایشگاه IFPEX2 اما قصد دارد در تجربه جدید خود با افزوده شدن یک سالن مخصوص ماشین‌آلات و دستگاه‌های چاپ همچنین صنایع وابسته، امکانات ویژه‌ای برای فعالان این حوزه و ارائه توانمندی‌های آنان در فضایی مجزا فراهم کند.

به گزارش ایبنا؛ دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران 27 تا 30 تیر 1402 در مرکز نمایشگاهی ایران‌مال برگزار خواهد شد.

Related News