اطلاع‌رسانی جشنواره ملی صنعت چاپ در نمایشگاه IFPEX

برگزاری نمایشگاه IFPEX مصادف شد با امور اجرایی برگزاری بیست و دومین جشنواره ملی صنعت چاپ و به همین دلیل، فعالیت‌های غرفه دفتر چاپ و نشر در نمایشگاه آینده چاپ، از روز دوم رنگ و بوی جشنواره‌ای به خود گرفت.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، محسن شمس، مدیر غرفه دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این رویداد نمایشگاهی، درباره این حضور توضیح داد: همانطور که پیش‌بینی می‌شد و از توانمندی‌های آقای بابک عابدین، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ ایران و آقای هومن محمدی، نایب رئیس ایشان انتظار می‌رفت، شاهد برگزاری نمایشگاهی پربار و حرفه‌ای بودیم.

وی با بیان این مطلب که بدون شک در دوره‌های بعدی، شاهد رونق بیشتر این نمایشگاه خواهیم بود، افزود: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همواره از نمایشگاه‌های تخصصی حمایت می‌کنیم و معتقدیم هرچقدر شاهد تعدد و افزایش چنین نمایشگاه‌هایی در کشور باشیم، به نفع صنعت چاپ و بسته‌بندی است.

شمس ادامه داد: نمایشگاه‌های تخصصی می‌توانند ظرفیت و قابلیت‌های قابل توجه این صنعت را در معرض نمایش بگذارند و در توسعه بازار‌های خارجی و افزایش صادرات که مد نظر دولت نیز است، نقش‌آفرین باشند.

وی با اشاره به فرآیند اطلاع رسانی جشنواره ملی صنعت چاپ در نمایشگاه IFPEX توضیح داد: برگزاری این رویداد، مصادف شد با امور اجرایی برگزاری بیست و دومین جشنواره ملی صنعت چاپ و به همین دلیل، فعالیت‌های غرفه دفتر چاپ و نشر در نمایشگاه آینده چاپ، از روز دوم رنگ و بوی جشنواره‌ای به خود گرفت.

شمس افزود: خوشبختانه توانستیم با استفاده از این فرصت و حضور جمع قابل توجهی از اهالی صنعت چاپ و بسته‌بندی در نمایشگاه، ضمن اطلاع رسانی گسترده، به شکل حضوری و رسمی از صاحبان اصلی این جشنواره برای حضور در مراسم پایانی این رویداد، دعوت به‌عمل آوریم.

وی یادآور شد: مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره ملی صنعت چاپ، روزه سه شنبه 27 دی‌ماه با حضور وزیر محمترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعت 18:30 در تالار وحدت برگزار می‌شود و میزبان اهالی محترم صنعت چاپ در این آیین خواهیم بود.

Related News