چیزی که می‌خواستیم به دست آوردیم

بهاءالدین هاشمی، مدیر چاپ و جعبه‌سازی از شهر هرات درباره نمایشگاه آینده چاپ ایران و حضور در این رویداد نمایشگاهی، گفت: «تامین قطعات یکی از دغدغه‌های جدی است که توانستیم در نمایشگاه، ارتباط خوبی با قطعه‌سازان ایرانی داشته باشیم.»

به گزارش ستاد خبری «نمایشگاه آینده چاپ ایران»، طبق برنامه‌ریزی‌های تیم اجرایی و برگزارکننده نمایشگاه، گروه‌های تجاری مختلفی از کشورهای عراق و افغانستان برای بازدید به نمایشگاه دعوت شده بودند و بهاءالدین هاشمی، مدیر چاپ و جعبه‌سازی از شهر هرات یکی از اعضای تیم تجاری افغانستان بود.

او با بیان اینکه 18 سال در حوزه صنعت چاپ فعالیت می‌کند، با اشاره به دلایل حضور خود در این رویداد، توضیح داد: در کشورمان از صفر تا صد صنعت چاپ نیاز به کمک و حمایت داریم، بخش زیادی از نیازها در حوزه لیبلینگ است؛ توانستیم در نمایشگاه آینده چاپ ایران طی مذاکرات و تعاملاتی که با فعالان چاپ ایران داشتیم، قراردادهای کاری خوبی امضا کنیم.

وی ادامه داد: به‌دلیل انتخاب شعار «آینده چاپ» و رویکرد صادرات‌محور بودن این رویداد، همچنین توانمندی‌های درخور توجهی که صنعت چاپ ایران دارد، برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردیم. خوشحالیم؛ چون چیزی را که می‌خواستیم به دست آوردیم.

هاشمی با بیان اینکه حدود 450 چاپخانه در افغانستان و پنج چاپخانه در شهر هرات مشغول فعالیت هستند، گفت: بخشی از نیاز فعالان ایرانی در حوزه تامین ماشین‌آلات و دستگاه‌های چاپ است که خوشبختانه ایران شرکت‌های درخور و فعالی دارد. تامین قطعات یکی از دغدغه‌های جدی است که توانستیم در نمایشگاه، ارتباط خوبی با قطعه‌سازان ایرانی داشته باشیم.

وی همچنین به روابط کاری خوبی که چاپخانه‌های ایران با ناشران عراقی دارند، اشاره کرد و یادآور شد: بخش زیادی از کتاب‌های درسی در ایران چاپ می‌شوند. در زمینه چاپ و نشر کتاب‌ در شمارگان کمتر از یک‌هزار نسخه مشکل خاصی نداریم اما بیش از یک‌هزار نسخه، دستگاه‌ها کشش ندارند و باید به کشور دیگر ارسال کنیم.

هاشمی با بیان اینکه حضور در نمایشگاه «آینده چاپ ایران» دستاوردهای خوبی به دست آوردیم، گفت: سال آینده قطعا با برنامه‌ریزی بهتر و منسجم‌تری به این رویداد خواهیم آمد و با شناسایی نقاط ضعف و نیازهایمان تلاش می‌کنیم خلاءهای موجود را برطرف کنیم.

Related News