دیدار چاپخانه داران هرات با رئیس نمایشگاه IFPEX در دومین روز برگزاری

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ کشور در نمایشگاه IFPEX با جمعی از چاپخانه داران شهر هرات درباره ظرفیت های موجود صادرات در حوزه بسته بندی و لیبلینگ مذاکره کرد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، بابک عابدین، رئیس نمایشگاه IFPEX و رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ کشور در حاشیه نمایشگاه IFPEX با جمعی از چاپخانه داران شهر هرات دیدار کرد، در این دیدار درباره ظرفیت های موجود صادرات در حوزه بسته بندی و لیبلینگ بحث و تبادل نظر شد.

محمد هاشمی، فعال حوزه چاپ شهر هرات افغانستان با بیان اینکه نمایشگاه IFPEX توانسته است جمع زیادی از فعالان حوزه چاپ را در کنار هم قرار دهد، گفت: زمینه های همکاری مشترک بین ایران و افغانستان بسیار زیاد است و ما با حضور در این رویداد به خوبی توانستیم با تولیدکنندگان و فعالان بخش های مختلف صنعت چاپ دیدار کنیم.

وی با اشاره به ارتباط با تولیدکنندگان زنجیره های مختلف صنعت چاپ، افزود: در بخش ماشین سازی، لیبل، قطعات یدکی، کاغذ پشت چسب دار، کارتن سازی، ساک دستی و .. توانستیم تعاملات کاری خوبی داشته باشیم.

هاشمی ادامه داد: ما در بسیاری موارد لیبل های مورد نیاز خود را از چین وارد می کردیم اما متاسفانه کیفیت خوبی نداشت، همچنین در حوزه تولید ساک دستی امکانات خوبی در کشور ما وجود دارد و می توانیم با تکیه بر این تولیدات در زمینه آماده سازی جعبه های شکلات فعالیت خوبی داشته باشیم.

بابک عابدین، مدیرعامل شرکت سایان ایمان نیز در سخنانی با اشاره به توانمندی های صنعت چاپ کشور در بخش های مختلف، گفت: ما در بخش لیبلینگ و هاردباکس تولیدات خیلی خوبی داشتیم و تولیدات خود را نیز توسعه داده ایم و آمادگی خوبی در میان فعالان چاپ کشور در بخش های مختلف برای صادرات وجود دارد.

به گفته وی، نمایشگاه آینده چاپ تلاش کرده است زنجیره صنعت چاپ را در کنار هم قرار دهد و امسال به عنوان تجربه اول، استقبال خوبی از سوی شرکت ها شده است، اما سال آینده هم بهتر خواهد شد و تلاش می کنیم جمع گسترده تری از از فعالان این صنعت را  کنار هم قرار دهیم.

نمایشگاه آینده چاپ ایران تا جمعه 23 دی ماه ه روز از ساعت 10 تا 18 در مرکز نمایشگاهی ایران مال برپا است.

Related News