نمایشگاه «IFPEX» و نوید ارزآوری به کشور

مدیرعامل مجتمع چاپ و بسته‌بندی هنر آفاق معتقد است؛ نمایشگاه «IFPEX» می‌تواند با نشان دادن کیفیت و تنوع کار برندهای چاپ ایرانی با قیمت تمام شده ارزان‌تر از سایر رقبای خارجی نوید ارزآوری به داخل کشور را به ارمغان بیاورد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آینده چاپ ایران»، حامد نورصالحی، مدیرعامل مجتمع چاپ و بسته‌بندی هنر آفاق با بیان اینکه نمایشگاه آینده چاپ ایران با معرفی نگرش خود می‌تواند گامی بزرگ در معرفی توان و تخصص صنعت چاپ ایران در کشورهای منطقه بردارد، گفت: با توجه به اینکه IFPEX زنجیره کاملی از اجزای متنوع صنعت چاپ را در کنار یکدیگر گردآوری کرده می‌توان انتظار داشت صنایع وابسته مصرف‌کننده خدمات چاپ و بسته‌بندی به خوبی از فرصت پیش آمده بهره ببرند و با بهترین ارائه کنندگان خدمات و محصولات این صنعت در ایران، رو در رو به گفتگو بنشینند.

وی افزود: همه می‌دانیم بعضی کشورهای همسایه و به صورت ویژه عراق و افغانستان به دلایل متعددی در بحث چاپ خود کفا نیستند و در زیرساخت‌ها دچار خلاءهای جدی هستند.

نورصالحی با بیان اینکه در عین حال با بررسی شاخص‌های اقتصادی می‌توان دریافت که این کشورها در بحث تولید سودای رشد و ترقی دارند، توضیح داد: بسیاری از صنایع این کشورها در عرضه محصولات خود به خدمات چاپ و بسته‌بندی نیاز جدی دارند؛ به عنوان مثال ترکیه در این سال‌ها با تمرکز بر این خلاءها فعالیت‌های خوبی در منطقه انجام داده اما IFPEX می‌تواند با نشان دادن کیفیت و تنوع کار برندهای چاپ ایرانی با قیمت تمام شده ارزان‌تر از سایر رقبای خارجی نوید ارزآوری به داخل کشور را به ارمغان بیاورد.

وی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت در اهداف برگزاری نمایشگاه، استفاده حداکثری از حسن همجواری با همسایگان غربی، شرقی و حتی شمالی است، در این میان باید با مطالعه دقیق بازار خارجی نیازهای امروز کشورهای منطقه را سنجید.

نورصالحی با ذکر مثالی در این زمینه توضیح داد: به عنوان مثال امروزه عراق برای چاپ کتاب و حتی بسته‌بندی بسیار جای کار دارد، پس می‌توانیم با شناخت درست نیاز کشور‌های منطقه پاسخ مطلوب با توجه به ظرفیت موجود را ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه نکته‌ای که کمتر به آن پرداخته شده افزایش کیفیت کار چاپ و نشر در سال های اخیر به واسطه تحریم و محدودیت‌ها بوده است، گفت: پس از شکوفا شدن صنایع لوازم خانگی داخلی لازم بود کیفیت لوازم خانگی تولید داخل با محصولات کره‌ای رقابت کند تا در خانه هموطنانمان جایی پیدا کند، این امر باعث شد تا چاپ و بسته‌بندی این محصولات هم با کیفیت بهتری عرضه شود و در نتیجه کیفیت خدمات چاپی نیز خود را به سطح جهانی نزدیک کرد.

نورصالحی در ادامه با اشاره به برنامه‌های این مجتمع برای حضور در نمایشگاه آینده چاپ ایران، عنوان کرد: با توجه به ارزش نگرش نمایشگاه IFPEX که در این مقطع زمانی در نظر دارد برای اولین بار از دریچه صادرات و گسترش خدمات بین‌المللی به صنعت چاپ ایران نگاه کند، در مجتمع چاپ هنر آفاق تصمیم گرفتیم پس از سال‌ها باری دیگر در یک نمایشگاه این چنینی شرکت کنیم تا نقشی در توسعه این طرز فکر نوین داشته باشیم.

به گفته وی، با توجه به این خط فکری، باید در ابتدا ذائقه مخاطب خارجی را شناخت و بر اساس نیاز و همچنین متناسب با سلیقه آنان خدمات و محصولات را عرضه کرد، این روزها در تلاشیم خدمات منحصر به فردی که مورد توجه بازدیدکنندگان تخصصی نمایشگاه قرار خواهد گرفت را شناسایی کنیم تا ان شاءلله آن‌ها را به نحواحسن عرضه کنیم.

این فعال حوزه چاپ همچنین درباره پتانسیل و ظرفیت برای این رویداد توضیح داد: معتقدم که IFPEX و مسئولان اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ می‌توانند با همتی که دارند حجم بازار چاپ ایران را افزایش دهند، در این مسیر دولت و سازمان‌های تصمیم‌گیرنده می‌توانند با حمایت‌های خود به رشد و توسعه صنعت چاپ کشور کمک شایانی کنند.

وی تاکید کرد: IFPEX در اولین سال برگزاری خود قدمی ارزشمند برای شکوفایی صنعت چاپ برداشته و به کمک خداوند افق روشنی در پیش رو خواهد داشت.

حامد نورصالحی که تحصیلکرده رشته مهندسی برق قدرت است، سال 1387 صحافی داتیس را تاسیس کرد، سپس در سال 1395، مجتمع چاپ و بسته‌بندی هنر آفاق را تاسیس کرد. زمینه فعالیت وی در حوزه پیش از چاپ آتلیه طراحی، چاپ افست ۲ ورقی، خدمات سلفون، خط تا و‌پرفراژ دیجیتال، صحافی، کارتن‌های لمینیتی و هارد باکس است. ارائه انواع خدمات شامل؛ طراحی خلاقانه، چاپ دیجیتال و افست، صحافی و بسته بندی از دیگر خدمات این مجتمع است.

نمایشگاه آینده چاپ ایران تا ۲۳ دی‌ماه از ساعت ۱۰ تا 18 در مرکز نمایشگاهی ایران مال برگزار خواهد شد.

Related News